Kiknek jó a mediáció?

Miért jó a válófélben lévőnek? Mi a haszna az ügyvédnek?

                                        

Tisztelt válni szándékozók s képviselőik - Tisztelt Ügyvéd Úr/Asszony!

Egy válás nemcsak a gyermekek életében, hanem a felnőttek számára is törés az életben. Sajnos egyre több a jogi képviselőket igénylő válás, ahol megegyezés hiányában az eljárás elhúzódik, azaz hosszabb ideig őrli idegeinket, üríti pénztárcánkat. Az elmérgesedő kapcsolatban nem ritka, hogy a felek már nem tudnak érdemlegesen kommunikálni egymással, viszont a különélés rákényszeríti a feleket, hogy bizonyos területeken a jövőre nézve megállapodjanak. Ilyen lehet pl. a vagyon megosztás, szülői felügyelet, gyermektartás, kapcsolattartás.

A kommunikáció hiánya vagy elégtelensége esetén segíthet egy olyan, objektív, külső szakember, aki a vitás kérdésekben eljuttatja a kompromisszumig úgy a feleket, hogy mindketten elégedetten léphetnek ki az adott helyzetből. Ez főleg akkor érdekes, ha gyermekek is vannak a családban – így a „harc” során lecsökkenthető a gyermek sérülése és kialakítható egy olyan kommunikáció, amely a jövőre nézve is hasznos lehet.

Miért éri meg az ügyvédeknek is ez az eljárás?

A hosszútávon gondolkodó jogi képviselők érdeke, hogy ügyfeleik elégedetten távozzanak. Minél rövidebb az eljárás: annál hamarabb szabadul az ügyfél a problémáktól, nem beszélve az anyagi tehertől. A képviselet egy mediációs megállapodás birtokában is lerövidül, viszont nincs jobb reklám egy elégedett ügyfélnél, aki beajánlja az ügyvédet a környezetében élőknek. A jogi képviselők tehát a mediátorok bevonásával: kevesebb munkával képviselhetik az embereket, viszont annál nagyobb eséllyel a sikerre.

S a legfontosabb: megmarad a döntés saját kézben, azaz a válófélben lévőknek, akik legtöbb esetben nemcsak házasfelek, de szülők is. Nem mindegy, hogy életünk legfontosabb emberéről, gyermekeikről mi hozhatjuk a döntést, vagy kiadjuk azt idegenek kezébe: a bíróságnak.

Ezt megfontolandó ajánlom magamat a válni szándékozók vagy kapcsolattartási problémával küzdők részére s azok a jogi képviselőik számára egyaránt!

 

 

Baj van iskolában:
Rászálltak a gyermekére? Problémája van a pedagógussal, csak nem tudja elmondani neki? Fegyelmi eljárása zajlik gyermekének? Tehetetlennek érzi magát az igazgató a magatartás problémás tanulóval?A szülők nem együttműködők?

...  nem mindegy! Ugye?  …               

 

Szülők, pedagógusok és iskolaigazgatók részére

 

A néha gyermekét tigrisként védő, elfogult szülők és a túlzott szakmai öntudattal rendelkező pedagógusok érdeke hiába ugyanaz, hogy a gyermek szeressen iskolába járni s jól teljesítsen, néha „elbeszélnek” egymás mellett. 

Néha már a problémák megfogalmazása is nehézkes a pedagógus számára, nemhogy ennek elfogadtatása a gyermekéhez feltétlen szeretettel forduló szülővel. A megoldáshoz vezető úton sokszor kevésnek bizonyul a szülő, s gyakran a pedagógusnak is legalább akkora szerepe lehet.

A gyerekek körül kialakult konfliktusok megoldása nemcsak a szülő, de a pedagógusok érdeke is, - nem beszélve a gyermekről, akinek a tanuláshoz, iskolához hozzáállását nagyban befolyásolják az iskolai élmények, az őt érő tapasztalatok.

Mi is voltunk diákok. Jól tudjuk: amit szeretünk fele annyi energiával és befektetéssel megtanulhatjuk, mint azt a tantárgyat, ahol kudarcok érnek. Nem beszélve arról, hogy mindenki szeretne olyan munkahelyen dolgozni, ahol jól érzi magát. Így vannak ezzel gyermekeink is. Jó légkörben: könnyebben megy a kötelezettség is.

Szívesen vállalok szülő – pedagógus, szülő – igazgató vagy szülő – szülő közötti feszültségoldást, amely azt eredményezheti, hogy a felmerült problémák ellenére a gyermek érdekében az iskola és a szülő feszültségmentesen tud együttműködni majd.

Tételek: 1 - 2 ból 2